Dokumenty do pobrania - Powiatowy Urząd Pracy w Węgorzewie


Zawartość stron

DOFINANSOWANIE KOSZTÓW STUDIÓW PODYPLOMOWYCH

Starosta może na wniosek osoby bezrobotnej lub osoby poszukującej pracy (spełniającej warunki art. 43 w/w ustawy) sfinansować koszty studiów podyplomowych należne organizatorowi studiów, do wysokości 100%, jednak nie więcej niż 300% przeciętnego wynagrodzenia. Dofinansowanie kosztów studiów podyplomowych przyznaje się na podstawie pisemnego wniosku osoby zainteresowanej.

Finansowanie studiów podyplomowych odbywa się na podstawie umowy o dofinansowanie studiów podyplomowych zawartej pomiędzy Urzędem a osobą uprawnioną, która określa w szczególności prawa i obowiązki stron oraz wysokość i tryb przekazywania środków na pokrycie kosztów studiów podyplomowych w formie bezpośrednich wpłat na konto organizatora tych studiów.

W przypadku podjęcia przez uczestnika studiów podyplomowych zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej w trakcie ich odbywania, nie zawiesza się finansowania tych studiów do planowanego terminu ich ukończenia.
W przypadku przerwania studiów podyplomowych z winy uczestnika, kwota wydatkowana na ich finansowanie z Funduszu Pracy podlega zwrotowi. Bezrobotnemu, któremu Urząd przyznał dofinansowanie kosztów studiów podyplomowych, za okres uczestnictwa w tych studiach zgodnie z ich programem przysługuje stypendium w wysokości 20% zasiłku, o którym mowa w art. 72 ust. 1 pkt 1 ustawy. Uczestnikowi studiów podyplomowych, który w trakcie ich odbywania podjął zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą nie zawiesza się wypłaty stypendium do planowanego terminu ukończenia tych studiów.

Bezrobotny zainteresowany dofinansowaniem kosztów studiów podyplomowych składa  wniosek o dofinansowanie kosztów studiów podyplomowych wraz z uzasadnieniem ich celowości, które może nastąpić poprzez przedłożenie dokumentu stanowiącego uprawdopodobnienie uzyskania odpowiedniej pracy (w formie oświadczenia przyszłego pracodawcy o zamiarze zatrudnienia tej osoby po ukończeniu studiów podyplomowych) lub oświadczenia o zamiarze podjęcia działalności gospodarczej po ukończeniu studiów podyplomowych;

Rozpatrując wniosek o dofinansowanie studiów podyplomowych Urząd bierze pod uwagę dostępność środków Funduszu Pracy przeznaczonych na ten cel.

Podstawa prawna:

  1. Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z dnia 20 kwietnia 2004 roku (Dz. U. z 2016 r. poz. 645)
  2. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2014r. poz. 667).
Załączniki
Wniosek o dofinansowanie studiów podyplomowych.pdf (pdf, 219 KB)
Wniosek o dofinansowanie studiów podyplomowych.doc (doc, 74 KB)
Oświadczenie o zamiarze podjęcia działalności gospodarczej po ukończeniu studiów podyplomowych.pdf (pdf, 165 KB)
Oświadczenie o zamiarze podjęcia działalności gospodarczej po ukończeniu studiów podyplomowych.doc (doc, 45 KB)
Oświadczenie o możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów podyplomowych.pdf (pdf, 247 KB)
Oświadczenie o możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów podyplomowych.doc (doc, 60 KB)

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę