Zostań jednym z nas – 30 września przyjdź i dowiedz się więcej jak wstąpić w nasze szeregi
 
Chcesz zostać w przyszłości instruktorem strzelania, policjantem ruchu drogowego, „dochodzeniówki", „kryminalnym" lub zwalczać cyberprzestępczość? Marzy Ci się praca przewodnika psa służbowego? A może chciałbyś zostać ekspertem w laboratorium i być biegłym z zakresu daktyloskopii, mechanoskopii czy badania dokumentów? Jedna instytucja, a daje tyle różnych możliwości…a do tego na starcie możesz zarobić 3880 złotych na rękę, a osoby do 26 roku życia nawet 4220 złotych. Sprawdź jakie są wymogi! Zapraszamy 30 września 2020 roku w godz. 15:30 – 17:00 wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem w nasze szeregi do Komendy Powiatowej Policji w  Węgorzewie.
 
Stałość zatrudnienia, szereg uprawnień, ciekawy charakter służby, ale przede wszystkim ogromna satysfakcja i szerokie możliwości rozwoju możemy zagwarantować każdemu, kto marzy o tym, aby w życiu robić coś pożytecznego. Policjant do 26 roku życia zwolniony jest z płacenia podatku dochodowego i już po roku służby zarabia 4220 zł netto, a do tego otrzymuje m.in. trzynastą pensję, równoważnik za umundurowanie. Ogromnym atutem jest również nabycie praw emerytalnych już po 25 latach służby. Te wszystkie cechy pracy są niezmiernie ważne w czasach panującej epidemi.
 
W dniu 30 września 2020 roku (środa) w godz. 15:30 – 17:00  w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie, ul. Jana Pawała II 39 odbędzie się spotkanie informacyjne dla tych wszystkich osób, które swoją przyszłość chciałyby związać ze służbą w Policji. Każdy otrzyma dokładne i szczegółowe informacje jak wygląda proces rekrutacji oraz jak wypełnić niezbędne dokumenty.
Wszelkie osoby zainteresowane służbą w Policji mogą również uzyskać szczegółowe informacje dotyczące procedury przejęcia na stronie: www.warminsko-mazurska. policja.gov.pl. Można też skontaktować się z pracownikiem Zespołu Kadr i Szkolenia KPP w Węgorzewie Agnieszką Czubaszek, tel. 47 73 56431
 
Kto może zostać policjantem:
Preferencje z tytułu posiadanego przez kandydata do służby wykształcenia: Preferencje z tytułu umiejętności posiadanych przez kandydatów do służby: Wymagane dokumenty: Ponadto osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.
 
Przebieg rekrutacji


1. Test wiedzy
Test ten składa się z 40 pytań. Przy każdym pytaniu są do wyboru 4 odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymasz 1 punkt. Pytania obejmują zakres funkcjonowania Policji.
Test z wiedzy nie jest testem selekcyjnym. Oznacza to, że każdy kandydat przechodzi do kolejnego etapu - z mniejszą lub większą ilością punktów. Z drugiej strony staraj się przyłożyć do tego etapu, bowiem liczba punktów uzyskanych z testu wiedzy będzie miała wpływ na Twoje miejsce w ostatecznym rankingu.
Przykładowa baza pytań umieszczona jest na stronie internetowej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie: https://www.wspol.edu.pl/g/dobor-do-policji
2. Test sprawności fizycznej
Przystępując do tego testu kandydat musi mieć dodatkowo przy sobie: Zaliczenie testu sprawności fizycznej następuje po pokonaniu toru przeszkód w czasie nie przekraczającym 1 minuty 41 sek. Test sprawdza szybkość, zwinność, siłę i wytrzymałość. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Wyniki zostają przeliczone na punkty. Sposób przeliczenia znajdziesz w tej samej zakładce.
3. Badania psychologiczne
Badania psychologiczne przeprowadzane są przez psychologów w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Badania te określą Twoje predyspozycje intelektualne i osobowościowe do służby w Policji.
Test psychologiczny przeprowadzany jest metodą MultiSelect i składa się z następujących części: indywidualnego badania w formie testu komputerowego, rozmowy z psychologiem, która dotyczy doświadczeń kandydata, jego postaw, a także predyspozycji do podjęcia służby w Policji oraz z podsumowania wyników badania i rozmowy.
W trakcie testu sprawdzane są predyspozycje intelektualne, zachowania społeczne, stabilność, postawa w pracy.
Gdyby okazało się, że uzyskałeś negatywny wynik testu psychologicznego  – to do kolejnego postępowania kwalifikacyjnego możesz przystąpić nie wcześniej niż po upływie 10 miesięcy od dnia odstąpienia od jego prowadzenia, z tym że test psychologiczny przeprowadza się nie wcześniej niż po upływie 12 miesięcy od dnia przystąpienia do tego testu.
4. Rozmowa kwalifikacyjna
Ten etap ma formę rozmowy, ocenianej przez zespół składający się z dwóch do czterech osób. Na ogół w skład komisji wchodzą: przedstawiciel komórki ds. doboru kandydatów do służby oraz policjant służby prewencyjnej. Jej celem jest bliższe poznanie kandydata i jego motywacji do podjęcia służby. Kandydat zalicza ten etap postępowania kwalifikacyjnego, jeśli uzyska od 36 do 60 punktów.
Jeśli rozmowa wypadnie pomyślnie i etap zostanie zaliczony, Ty zostaniesz skierowany na kolejny etap.
5. Komisja lekarska
W ramach tego etapu kandydat poddany zostaje specjalistycznym badaniom lekarskim, na podstawie których komisja lekarska oceni psychiczną i fizyczną zdolność kandydata do służby w Policji.
6. Ankieta bezpieczeństwa osobowego
W stosownym czasie zostaniesz również poproszony o wypełnienie ankiety bezpieczeństwa osobowego. Druk możesz pobrać ze strony internetowej Policji lub bezpośrednio z jednostki Policji.
Złożenie wypełnionej ankiety bezpieczeństwa osobowego rozpoczyna proces postępowania sprawdzającego, o którym mowa w ustawie o ochronie informacji niejawnych. Postępowanie ma na celu ustalenie, czy kandydat może uzyskać dostęp do informacji niejawnych, potwierdzony "poświadczeniem bezpieczeństwa". Nieuzyskanie takiego dostępu skutkuje przerwaniem postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydata.

7. Lista kandydatów
Na stronie internetowej Komendy Głównej Policji odnajdziesz informację jak punktowane są poszczególne etapy postępowanie kwalifikacyjnego, ile minimum trzeba uzyskać punktów na każdym etapie i jak powstają listy kandydatów.
Zawarte są tam także informacje o możliwości zdobycia przez kandydatów dodatkowych preferencyjnych punktów. Punkty uzyskane przez kandydata w poszczególnych punktowanych etapach postępowania kwalifikacyjnego oraz punkty preferencyjne są sumowane. Kandydaci umieszczeni zostają na liście kandydatów w kolejności uzależnionej od liczby uzyskanych przez nich punktów.
Jeśli z wynikiem pozytywnym ukończysz postępowanie kwalifikacyjne zostaniesz umieszczony na liście kandydatów. W przypadku, gdy zdobędziesz wystarczającą ilość punktów, zostaniesz przyjęty do służby w Policji.
Natomiast w przypadku, gdy zabraknie Ci punktów, masz szansę zostać przyjęty w kolejnych terminach, jednak nie później niż w terminie 1 roku od dnia przeprowadzenia w stosunku do Ciebie rozmowy kwalifikacyjnej lub testu psychologicznego. W dalszym ciągu decydować o tym będzie suma uzyskanych przez Ciebie punktów.