Celem głównym projektu jest podniesienie poziomu umiejętności podstawowych zgodnie z indywidualnymi potrzebami przez min. 80% z 80 osób zamieszkujących/uczących się/pracujących w powiatach województwa warmińsko-mazurskiego: ełckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, oleckiego, piskiego i węgorzewskiego, które posiadają umiejętności podstawowe na poziomie nie wyższym niż 3 poziom Polskiej Ramy Kwalifikacji i z własnej inicjatywy zgłaszają chęć podniesienia kompetencji poprzez realizację dopasowanej oferty edukacyjnej spośród, wynikającej z przeprowadzonej diagnozy potrzeb oraz zapewnienie indywidualnego wsparcia doradcy przez całą ścieżkę edukacyjną i walidacji nabytych umiejętności w okresie od 01.04.2024 r. do 31.12.2024 r.
W ramach projektu oferują udział w następujących formach wsparcia:
Diagnoza umiejętności podstawowych - indywidualne spotkania z diagnostą, które umożliwią odpowiednie dostosowanie zindywidualizowanego wsparcia edukacyjnego realizowanego na każdym etapie projektu.
Indywidualne doradztwo - indywidualne spotkania z doradcą, które umożliwią wspieranie postępów Uczestników/czek na wszystkich etapach procesu poprawy umiejętności, minimalizowanie ryzyka przerwania procesu edukacyjnego.
Warsztaty grupowe:
Warsztat kompetencji cyfrowych
Warsztat kompetencji społecznych i postaw proekologicznych
Warsztat rozumowania matematycznego
Warsztat tworzenia i rozumienia informacji
Na koniec uczestnictwa zostanie przeprowadzona Walidacja nabytych umiejętności z certyfikacją.
Do kogo skierowany jest projekt?
W ramach projektu wsparciem zostanie objętych 80 osób (w tym 48 kobiet i 32 mężczyzn), spełniających wszystkie poniższe warunki:
* wiek powyżej 25 roku życia,
* zamieszkują w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, pracują lub uczą się w województwie warmińsko-mazurskim na obszarze realizacji projektu, tj. powiatów: ełckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, oleckiego, piskiego i węgorzewskiego,
* posiadają niskie umiejętności podstawowe (w co najmniej 1 z obszarów spośród: rozumienie i tworzenie informacji, rozumowanie matematyczne, umiejętności cyfrowe oraz kompetencji społecznych), odpowiadające poziomowi nie wyższemu niż 3. poziom Polskiej Ramy Kwalifikacji,
* znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji (osoby doświadczające ubóstwa, wykluczenia społecznego lub dyskryminacji w wielu wymiarach lub zagrożone takimi zjawiskami),
* z własnej inicjatywy chcą podnosić, uzupełniać umiejętności, kompetencje.
Zapraszamy do kontaktu:
Biuro Projektu - ul. Małeckich 3 lok. 32.1, 19-300 Ełk,
telefon: 519-837-211, e-mail: kompetentni@okcjo.com.pl
Biuro projektu jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027.